top of page
Bez tytułu.png
jwhdeuwheuih.png
perły.png
hyugyutg.png

Polany, 16.03.2020 roku

 

 

 

Zapytanie ofertowe nr 1/2020

 

Zapraszamy do składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia pn.:

„Budowa infrastruktury rekreacyjnej w Polanach”

 

 

Inwestycja dofinansowana w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

 

 

 

 

1. Nazwa i adres Zamawiającego

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Polany

Siedziba: Polany 73, 33-380 Krynica-Zdrój,

Województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina Krynica-Zdrój

NIP: 734 35 24 611,

REGON: 123 073 104 ,

KRS: 00 00 50 06 83

 

2. Tryb udzielania zamówienia

 

  1. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest prowadzone w oparciu o zasadę konkurencyjności określoną w „Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020”.

  2. Postępowanie nie jest prowadzone w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.

  3. Niniejsze zapytanie ofertowe zostanie opublikowane na stronie internetowej: stowarzyszeniepolany.wix.com/nett oraz portalogloszen.arimr.gov.pl

 

Uwaga! 

Zamawiający zgodnie z § 2 ust. 2 w/w Rozporządzenia zastrzega sobie możliwość zakończenia postępowania bez wyboru żadnej z ofert.

 

3. Opis przedmiotu zamówienia

 

  1. Przedmiotem zamówienia pn. „Budowa infrastruktury rekreacyjnej w Polanach” jest:

 

Zakres inwestycji obejmujący:

 

– roboty pomiarowe,

– roboty ziemne,

– korytowanie wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża,

– nawierzchnie syntetyczne,

– warstwy odsączające,

– podbudowa z kruszywa łamanego,

– obrzeża betonowe,

– nawierzchnia z kostki betonowej brukowej,

– roboty betonowe,

– urządzenia sportowe,

– zieleń,

– konstrukcje drewniane.

 

Szczegółowy zakres inwestycji obejmuje wykonanie:

 

  • ukształtowania terenu i wykonanie nawierzchni:

 

poliuretanowej amortyzującej upadek,

z betonowej kostki brukowej

 

  • zabudowy elementów wyposażenia placu zabaw i siłowni zewnętrznej:

 

zestaw zabawowy wielofunkcyjny,

karuzela tarczowa z siedziskiem,

bujak sprężynowy rowerek,

bujak sprężynowy konik,

bujak podwójny sprężynowy,

huśtawka bocianie gniazdo,

bujak sprężynowy typu koniczynka,

siedzisko do huśtawki 2szt,

ławka z oparciem 4szt,

stojak rowerowy 2szt,

tablica regulamin,

​biegacz,

​narciarz,

​wioślarz,

prasa nożna,

​orbitrek,

wyciskanie + wyciąg

 

 

  • montażu architektury drewnianej

budowa drewnianej altany z grillem,

montaż stolika piknikowego z zadaszeniem,

montaż koszy na śmieci,

budowa miejsca na ognisko z montażem ławek z pół-bali 4szt

 

  • montażu oświetlenia fotowoltaicznego,

 

  • wykonania nasadzeń roślin wieloletnich

 

 

Szczegółowy zakres prac obejmujący przedmiot zamówienia został określony w załączniku nr 6  załącznik do pobrania ze strony internetowej Zamawiającego.

 

UWAGA!!

 

W przypadku użycia w dokumentacji przetargowej (SIWZ wraz z załącznikami) norm, aprobat technicznych, nazw własnych, technologii, narzędzi, materiałów itp. należy je traktować jako przykładowe mające na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia oraz określające standard techniczny i jakościowy. Technologia, narzędzia i materiały do wykonania zamówienia należy przyjmować w kategorii jakości nie niższej (równoważnej) niż ta wskazana w SIWZ i załącznikach do niej. Zastosowane wyroby powinny być zgodne z obowiązującym prawem. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązanie równoważne opisane przez Zamawiającego w dokumentacji przetargowej zobowiązany jest wykazać, że zaoferowany przez niego wyrób równoważny spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. Zestawienie wyrobów równoważnych wraz z dowodami potwierdzającymi spełnienie cech równoważności oferowanych wyrobów Wykonawca składa wraz z ofertą. W przypadku gdy Wykonawca nie złoży w ofercie oświadczenia o zastosowaniu wyrobów równoważnych (poprzez złożenie zestawienia wyrobów równoważnych i potwierdzających dowodów), rozumie się, że do wykonania przedmiotu zamówienia ujęto wyroby zaproponowane w dokumentacji przetargowej.

 

2.Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu, na którym będzie wykonywany przedmiot zamówienia i zapoznał się z przedmiotem zamówienia.

 

3.Okres gwarancji udzielonej przez Wykonawcę musi wynosić co najmniej 36 miesięcy. Okres gwarancji będzie podlegał ocenie na podstawie kryterium oceny ofert – patrz zapisy ust.14 SIWZ.

 

Ustala się okres rękojmi równy okresowi gwarancji.

 

Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

 

 

4.Termin i miejsce wykonania zamówienia

 

Miejsce realizacji zamówienia:

- budowa placu zabaw, siłowni zewnętrznej i oświetlenia solarnego na działce nr 39 w Polanach,

- budowa altany z grillem na działce nr 78 w Polanach,

- montaż stolika piknikowego z zadaszeniem na działce nr 77 w Polanach,

- budowa miejsca na ognisko na działce nr 67 w Polanach.

Termin realizacji

– od dnia udzielenia zamówienia do dnia 31.07.2020 roku.

 

5.Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków

 

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

 

a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania - oświadczenie wykonawcy.

 

 

Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia warunków udziału w postępowaniu.

 

Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – oświadczenie zawarte w załączniku nr 3.

 

6. Informacje na temat zakresu wykluczenia

 

W postępowaniu nie mogą brać udziału Wykonawcy, którzy są powiązani z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe należy rozumieć wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;  

b) posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji;

 

c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;

 

d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

 

Razem z ofertą należy złożyć oświadczenie o braku powiązania osobowego i kapitałowego ze Zamawiającym stanowiące załącznik nr 4 do niniejszego zapytania.

 

 

7. Zmiany umowy

 

  1. Umowa zawarta z wybranym wykonawca może być zmieniona, jeżeli zmiana ta nie spowoduje zmniejszenia albo zwiększenia zakresu świadczenia.

  2. Zmiana umowy zawartej z wybranym wykonawcą powodująca zmniejszenie zakresu świadczenia jest dopuszczalna, jeżeli na skutek wystąpienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy do prawidłowego wykonania zadania wykonanie części prac objętych dotychczas tym zadaniem stało się zbędne.

  3. Zmiana umowy z wybranym wykonawcą powodująca zwiększenie zakresu świadczenia jest dopuszczalna, jeżeli do prawidłowego wykonania zadania jest niezbędne wykonanie dodatkowych prac nieobjętych dotychczas tym zadaniem, a konieczność ich wykonania powstała na skutek wystąpienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, przy czym wykonanie:

  1. tych prac jako nowego zadania spowodowałoby znaczne zwiększenie kosztów dla Zamawiającego lub:

  2. danego zadania jest uzależnione od wykonania tych prac albo bez wykonania tych prac nie jest możliwe wykonanie danego zadani w całości.

  1. Dopuszcza się możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, mających na celu prawidłową realizację przedmiotu zamówienia, w następujących przypadkach:

  1. gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy – w zakresie objętym zmianą, w szczególności w zakresie zmiany stawki podatku VAT;

  2. w sytuacji, gdy materiały budowlane lub urządzenia określone w ofercie, a następnie
    w umowie, przestały być produkowane i są niedostępne, co będzie potwierdzone stosownym dokumentem, Wykonawca może zaproponować inny materiał lub urządzenia o parametrach nie gorszych od podanych w ofercie,  za cenę określoną w ofercie i umowie;

  3. gdy zmiany będą korzystne dla Zamawiającego i będą leżały w interesie publicznym;

  4. dopuszcza się poprawę omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy;

  5. gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych lub zaleceń Instytucji, która przyznała środki na sfinansowanie umowy;

  6. dopuszcza się zmianę Podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca realizuje przedmiot umowy na innego po uprzedniej akceptacji Zamawiającego,

  7. dopuszcza się rezygnację z Podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca realizuje przedmiot umowy

  8. zmiany treści umowy poprzez aktualizację rozwiązań projektowych z uwagi na postęp technologiczny, zmian obowiązujących przepisów, warunków uniemożliwiających prowadzenie robót, bezpieczeństwa pracy, a także zmian wynikających z innych nieprzewidywalnych istotnych okoliczności, zmian rozwiązań technologicznych wykonania robót wyszczególnionych w dokumentacji przetargowej polegających na zmianie sposobu wykonania robót, których wprowadzenie będzie korzystne dla Zamawiającego; Wykonawca musi uzyskać zgodę Zamawiającego na zastosowanie innych rozwiązań;

  9. rezygnacji z wykonania pewnych robót przewidzianych w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdy wykonanie tych robót będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania przedmiotu umowy – tzw. roboty zaniechane, wówczas zmianie ulega również wynagrodzenie wykonawcy,

  10. innych warunków umowy, jeżeli w chwili jej zawarcia nieznane były fakty mające na nie wpływ, przy jednoczesnym założeniu, że zakres spowoduje następstwa korzystne dla  Zamawiającego;

  11. konieczność zrealizowania robót przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych niż wskazane w projekcie budowlanym w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub ich wadliwym wykonaniem – zmiany te nie mogą powodować zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy;

  12. Zamawiający może zmniejszyć zakres zadania - w przypadku wystąpienia konieczności zmniejszenia zakresu robót rozliczenie zadania nastąpi w oparciu o stawki określone w ofercie Wykonawcy oraz ilości robót faktycznie wykonanych

  13. dopuszcza się zmianę terminu wykonania umowy w przypadkach:

- działania siły wyższej, klęski żywiołowej – termin wykonania przedmiotu umowy może wówczas zostać przedłużony o czas trwania okoliczności;

- wystąpienia intensywnych lub długotrwałych opadów deszczu, śniegu, niskich temperatur albo innych zjawisk/warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy – termin wykonania przedmiotu umowy może wówczas zostać przedłużony o czas trwania tych okoliczności;

- wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy (przy zachowaniu przez niego należytej staranności), skutkujących niemożliwością dotrzymania terminu zakończenia przedmiotu umowy,

- udokumentowania niezależnej od Zamawiającego i Wykonawcy przewlekłości postępowania o uzyskanie od instytucji i urzędów dokumentów (np. pozwoleń, decyzji, uzgodnień) niezbędnych do realizacji umowy – termin wykonania przedmiotu umowy może wówczas zostać przedłużony o czas trwania okoliczności;

- konieczności dokonania zmiany w dokumentacji projektowej, w tym wstąpienia istotnego błędu w dokumentacji projektowej – termin umowny może zostać wydłużony o czas niezbędny na usunięcie wad w projekcie lub dokonania zmian w dokumentacji projektowej;

- konieczności wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej w skutek braku możliwości realizacji robót zgodnie z projektem;

- wystąpienia konieczności wykonania prac zamiennych, dodatkowych lub zaniechanych mających wpływ na prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy– termin wykonania przedmiotu umowy może wówczas zostać przedłużony o czas trwania okoliczności;

- wystąpienia przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego – termin wykonania przedmiotu umowy może wówczas zostać przedłużony o czas trwania tych okoliczności;

- powstania rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć lub sformułowań użytych w Umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana treść umowy będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności lub niejasności i doprecyzowanie Umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony;

- w sytuacji, o której mowa w pkt 12).

14) Zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.

15) Warunkiem wprowadzenia zmian do umowy jest zgoda obu stron umowy.

 

8. Kryteria oceny ofert oraz opis sposobu obliczania ceny

 

1. Oferty będą oceniane wg następującego kryterium o znaczeniu określonym udziałem procentowym jn.:

 

Cena oferty brutto               80%

Okres gwarancji                   20%

 

2. Stosowanie matematycznych obliczeń przy ocenie ofert, stanowi podstawową zasadę oceny ofert, które oceniane będą w odniesieniu do najkorzystniejszych warunków przedstawionych przez Wykonawców w zakresie każdego kryterium.

 

3. Zamawiający oceniał będzie złożone oferty wyłącznie w oparciu o wskazane kryteria, w skali punktowej od 1 do 100 na podstawie złożonej oferty.

 

 

4. Maksymalna ilość punktów jaką po zsumowaniu punktów dla każdego kryterium może uzyskać oferta wynosi 100.

 

5. Zamawiający poda wyniki do dwóch miejsc po przecinku.

 

6. Zamawiający dla potrzeb oceny oferty, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego dla zamawiającego, zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrz wspólnotowego nabycia towarów, doliczy do przedstawionej w niej ceny należny podatek od towarów i usług zgodnie z obowiązującymi w przedmiocie zamówienia przepisami prawa.

 

7. Zasady przyznawania punktów dla poszczególnych kryteriów:

 

1) Cena oferty (Kc) - kryterium temu przypisuje się wagę maksymalnie 80%.

 

a)Kryterium ceny dotyczy ceny brutto wyrażonej w pozycji - cena oferty brutto w PLN, określonej w formularzu ofertowym.

 

b)Liczba punktów jaką otrzyma każda z ofert zostanie ustalona w następujący sposób:

 

                        - oferta która zawiera najniższą cenę brutto (spośród wszystkich ofert nieodrzuconych) otrzyma maksymalną liczbę punktów przewidzianą dla tego kryterium (80 pkt.),

 

                        -  ilość punktów jaką otrzymają pozostałe oferty zostanie ustalona wg wzoru:

 

Kc = (Cn : Cb) x 80% x 100

 

Cn - najniższa zaoferowana cena brutto (spośród wszystkich ofert

nieodrzuconych),

Cb - cena brutto badanej oferty.

 

2) Okres gwarancji (Kg) - kryterium temu przypisuje się wagę maksymalnie 20 %

 

Kryterium okres gwarancji dotyczy określonego w formularzu ofertowym maksymalnego okresu gwarancji wyrażonego w miesiącach. Przy czym minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy, a maksymalny 60 miesiące. Przy zaoferowaniu okresu gwarancji 36 miesięcy Wykonawcy zostanie przyznane 0 pkt.:

 

Liczba punktów jaką otrzyma każda z ofert zostanie ustalona w następujący sposób:

 

            - oferta która zawiera najdłuższy okres gwarancji (60 miesięcy i więcej) otrzyma maksymalną liczbę punktów przewidzianą dla tego kryterium tj. 20 pkt.

 

 

         - ilość punktów jaką otrzymają pozostałe oferty zostanie ustalona wg wzoru:

 

                       Kg = (Gb : Gmax) x 20% x 100

 

                       Gb – okres gwarancji określony w ocenianej ofercie

 

                       Gmax – maksymalny okres gwarancji spośród złożonych ofert.

 

UWAGA!

 

UWAGA! W przypadku gdy Wykonawca nie wypełni wykropkowanego pola w formularzu ofertowym dotyczącego gwarancji i rękojmi. Zamawiający uzna, że Wykonawca zaproponował minimalny wymagany w SIWZ okres gwarancji i rękojmi tj. 36 miesięcy.

 

3) Łączna ilość punktów do porównywania ofert jaką otrzyma dana oferta, zostanie ustalona w następujący sposób:

 

K = Kc + Kg

 

8.W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty, w określonym przez Zamawiającego terminie.

 

9. Zamawiający poprawi w tekście oferty (formularz oferty i załączniki):

 

a) oczywiste omyłki pisarskie – dotyczące w szczególności:

 

przypadkowego przeoczenia lub oczywistego błędu pisarskiego, który dotyczy mylnego użycia wyrazu, jego pisowni albo opuszczenia jakiegoś wyrazu lub jego części – poprzez uzupełnienie bądź poprawienie pisarskiego błędu,

 

  • pomyłek w jednostkach miar – poprzez zmianę błędnej jednostki na wymaganą w SIWZ;

 

b) oczywiste omyłki rachunkowe – dotyczące w szczególności:

 

  • rozbieżności pomiędzy obliczoną ceną a iloczynem ceny jednostkowej oraz liczby jednostek miar - poprzez uznanie, iż prawidłowo podano liczby jednostek miar oraz cenę jednostkową,

 

  • rozbieżności pomiędzy obliczoną ceną a sumą cen za części zamówienia, poprzez uznanie, iż prawidłowo obliczono ceny za części zamówienia,

 

  • rozbieżności w zapisie liczbowym i słownym ceny za część zamówienia – poprzez uznanie, iż prawidłowy jest zapis odpowiadający obliczeniu ceny lub jeśli żaden z zapisów nie odpowiada obliczonej cenie – poprzez uznanie za prawidłowe obliczone ceny poszczególnych pozycji części zamówienia,

 

  • podania cen jednostkowych z dokładnością przekraczającą 2 miejsca po przecinku

 

  • poprzez zaokrąglenie tak obliczonej ceny do 2 miejsc po przecinku zgodnie z zasadami podatkowymi;

 

c)inne omyłki polegające na niezgodności oferty z SIWZ, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty.

 

Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska największą ilość punktów.

 

 

9. Sposób, termin i miejsce składania ofert

 

1.Wykonawca ma prawo złożyć jedną ofertę.

 

2. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej. Zamawiający nie wyraża zgody na złożenie oferty w postaci elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

 

3. Oferta musi zawierać informacje, których zakres Zamawiający określił w załączonym Formularzu „Oferty”. Zaleca się zastosowanie formularza przygotowanego przez Zamawiającego oraz pozostałych załączników (dopuszcza się sporządzenie własnych formularzy pod warunkiem zachowania treści merytorycznej jak w załącznikach do niniejszej SIWZ). Wykonawcy zobowiązani są przedstawić ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Treść oferty musi odpowiadać treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

 

4. Oferta musi być podpisana przez osobę/osoby Wykonawcy uprawnioną/ne do zaciągania zobowiązań w Jego imieniu bądź przez ustanowionego przez nią/nie pełnomocnika/ów. Ponadto Wszystkie strony oferty i załączników zawierające jakąkolwiek treść muszą być podpisane lub parafowane przez umocowanego przedstawiciela lub przedstawicieli Wykonawcy (w celu skutecznego potwierdzenia za zgodność z oryginałem złożonych kopii dokumentów wymagana jest formuła „za zgodność z oryginałem” lub inna tożsama znaczeniowo), upoważnionego do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy, zgodnie z wpisem o reprezentacji w stosownym dokumencie uprawniającym do występowania w obrocie prawnym lub udzielonym pełnomocnictwie. Stosowne pełnomocnictwo (oryginał lub notarialnie potwierdzona za zgodność z oryginałem kopia) musi być dołączone do oferty, o ile nie wynika z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę.

 

W przypadku zobowiązania do oferty należy dołączyć zobowiązanie zgodnie z obowiązującym prawem.

 

5. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 23 ustawy Pzp. W takim przypadku na Formularzu oferty, jak również w innych dokumentach powołujących się na „Wykonawcę”, w miejscu „nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące konsorcjum lub spółki cywilnej, a nie pełnomocnika.

 

6. Wszelkie poprawki lub zmiany w ofercie muszą być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem własnoręcznym osoby lub osób podpisujących ofertę.

 

7. Zasady podpisywania oferty dotyczą wszystkich jej dokumentów (informacji, wykazów, oświadczeń) oraz potwierdzania za zgodność z oryginałem składanych kopii.

8. Oferta musi być przygotowana czytelnie, w języku polskim (maszynopis, wydruk komputerowy, ręcznie długopisem lub nieścieralnym atramentem). Oferty nieczytelne zostaną odrzucone.

 

9. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

 

10. Zaleca się aby wszystkie kartki oferty, były spięte (zszyte) w sposób zapobiegający możliwości dekompletacji zawartości oferty. Zaleca się aby każda kartka oferty była opatrzona kolejnym numerem, w prawym dolnym rogu strony.

 

11. Informacje zawarte w ofercie, stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji – co do których Wykonawca zastrzegł, nie później niż w terminie składania ofert, że nie mogą być udostępnione – muszą być opatrzone klauzulą: „nie udostępniać – informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2019 poz. 1010 z późn. zm.) i załączone jako odrębna część, nie złączona z ofertą w sposób trwały lub wskazać we formularzu ofertowym nr stron dokumentów zastrzeżonych.

 

12. Ofertę należy umieścić w nieprzezroczystym i opieczętowanym opakowaniu. Na opakowaniu oferty (kopercie), zaadresowanym do zamawiającego należy, poza nawą Wykonawcy, zamieścić następującą informację:

 

 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Polany

Polany 73

33-380 Krynica-Zdrój

 

„Budowa infrastruktury rekreacyjnej w Polanach”

 

Nie otwierać przed dniem 31.03.2020 r. godz. 9:00

 

W przypadku braku ww. informacji zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z tego braku, np. przypadkowe otwarcie oferty przed wyznaczonym terminem otwarcia, a w przypadku składania oferty pocztą lub pocztą kurierską za jej nieotwarcie w trakcie sesji otwarcia ofert.

 

13. W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających kwoty wyrażone w innych walutach niż PLN (np. wykazy robót, dane finansowe), Zamawiający, jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie:

 

a) średni kurs danej waluty publikowany przez Narodowy Bank Polski w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych,

 

b) jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, w którym zostanie on opublikowany.

 

14. Zmiany lub wycofanie złożonej oferty:

 

14.1. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę. Zmiany lub wycofanie złożonej oferty są skuteczne tyko wówczas, gdy zostały dokonane przed upływem terminu składania ofert.

 

14.2. Zmiany, poprawki złożonej oferty muszą być złożone w miejscu i według zasad obowiązujących przy składaniu oferty. Odpowiednio opisane koperty (paczki) zawierające zmiany, poprawki należy dodatkowo opatrzyć dopiskiem „ZMIANA”. W przypadku złożenia kilku „ZMIAN” kopertę (paczkę) każdej „ZMIANY” należy dodatkowo opatrzyć napisem „ZMIANA Nr…..”

 

14.3. Wycofanie złożonej oferty następuje poprzez złożenie pisemnego powiadomienia podpisanego przez umocowanego na piśmie przedstawiciela Wykonawcy. Wycofanie należy złożyć w miejscu i według zasad obowiązujących przy składaniu oferty. Odpowiednio opisaną kopertę (paczkę) zawierającą powiadomienie należy dodatkowo opatrzyć dopiskiem „WYCOFANE”.

 

14.4. W trakcie otwarcia ofert nie będą otwierane koperty (paczki) zawierające oferty, których dotyczy "WYCOFANIE". Takie oferty zostaną odesłane Wykonawcom bez otwierania.

 

14.5. Koperty (paczki) oznakowane dopiskiem "ZMIANA" zostaną otwarte przed otwarciem kopert (paczek) zawierających oferty, których dotyczą te zmiany. Po stwierdzeniu poprawności procedury dokonania zmian, zmiany zostaną dołączone do oferty.

 

15. Zawartość oferty:

 

Oferta powinna zawierać:

 

  • formularz oferty wykonania zamówienia (załącznik nr 1),

  • oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania (załącznik nr 2),

  • oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 3),

  • zobowiązanie podmiotu do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów - jeżeli dotyczy

  • stosowne Pełnomocnictwo(a) – w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę,

  • w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.

 

Miejsce składania ofert

 

  1. Oferty należy składać pocztą tradycyjną, kurierską lub osobiście w siedzibie Stowarzyszenia Polany 73, 33-380 Krynica-Zdrój do 31.03.2020r. do godz. 9.00. Oferty złożone po tym terminie zostaną odrzucone. Decydujące znaczenie dla oceny zachowania powyższego terminu ma data i godzina wpływu oferty do Zamawiającego, a nie data jej złożenia, czy wysłania przesyłką pocztową lub kurierską.

  2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert za pomocą faxu lub e-mailem.

  3. Wykonawcy będą związani ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

  4. Oferta składana jest w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

 

Termin składania ofert

 

Termin składania ofert – 31.03.2020r. do godz. 9.00.

 

Przesłanki odrzucenia oferty.

Oferta podlegać będzie odrzuceniu w przypadku gdy:

  1. jej treść nie odpowiada treści zapytania ofertowego

  2. została złożona przez podmiot:

a)niespełniający warunków udziału w postępowaniu wskazanych w pkt. 6  niniejszego Zapytania ofertowego,

b) powiązany osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym lub osobami, o których mowa w art. 43a ust. 4 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. 2015, poz. 349 z późn. zm.),

3. Została złożona po terminie składania ofert określonym w pkt. 9

 

10. Pozostałe informacje

 

W przypadku przedstawienia oferty niezgodnej z niniejszym zapytaniem ofertowym lub nie spełnienia warunków udziału w postępowaniu oferta Wykonawcy zostanie odrzucona z niniejszego postępowania i nie będzie dalej uwzględniana przy ocenie.

 

Zamawiający zastrzega sobie prawo do:

 

  • zmiany lub unieważnienia niniejszego ogłoszenia,

 

  • zmiany warunków lub terminów prowadzonego postępowania ofertowego,

 

  • unieważnienia postępowania na każdym jego etapie bez podania przyczyny, a także do pozostawienia postępowania bez wyboru oferty.

 

  • wezwanie Wykonawcy do złożenia wyjaśnień i/lub uzupełnienia złożonej oferty.

 

Jeśli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy, Zamawiający wybiera ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osoba do kontaktu:

Monika Piszczek

bottom of page