top of page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                              Polany, dn. 05.11.2018 r.

 

Zapytanie ofertowe nr 1/2018

 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Polany zaprasza do złożenia oferty cenowej w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie Modernizacja poddasza szkoły w celu stworzenia pomieszczeń świetlicy "Słoneczne Polany", współfinansowanego w ramach umowy o przyznaniu pomocy nr 00726-6935-UM0610289/18 w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie: Budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej  lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.

  1. Zamawiający:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Polany

Siedziba: Polany 3, 33-380 Krynica-Zdrój,

Województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina Krynica-Zdrój

NIP: 734 35 24 611,

REGON: 123 073 104 ,

KRS: 00 00 50 06 83.

 

Osobą wyznaczoną do kontaktów w sprawie niniejszego zamówienia jest p. Monika Piszczek tel. mail: monikapiszczek@vp.pl

  1. Tryb udzielenia zamówienia

  1. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest prowadzone w oparciu o zasadę konkurencyjności określoną w „Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020”.

  2. Postępowanie nie jest prowadzone w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.

  3. Niniejsze zapytanie ofertowe zostanie opublikowane na stronie internetowej Stowarzyszenia: stowarzyszeniepolany.wix.com/nett

 

Uwaga!  

Zamawiający zgodnie z § 2 ust. 2 w/w Rozporządzenia zastrzega sobie możliwość zakończenia postępowania bez wyboru żadnej z ofert.

 

  1. Opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja poddasza szkoły w celu stworzenia pomieszczeń świetlicy "Słoneczne Polany"

W zakres zamówienia wchodzą:

  1. Wykonanie posadzek powierzchnia 240 m2

  2. Docieplenie poddasza pow. 300 m2

  3. Wykonanie ścianek działowych g-k 300 m2

  4. Wykonanie instalacji elektrycznych

  • wykonanie nowej instalacji elektrycznej

  • podłączenie instalacji do istniejącej

  1. Wykonanie instalacji c.o wod-kan

  • wykonanie nowej instalacji c.o i podłączenie jej do istniejącej

  • wykonanie nowej instalacji wod-kan i podłączenie jej do istniejącej

     

 

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania robót zawierają załączniki do SIWZ, tj. dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.

Obowiązki wykonawcy robót:

  1. Wykonanie przedmiotu umowy w ustalonym terminie, zgodnie sztuką budowlaną i zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami prawa, w tym: normami technicznymi i przepisami Prawa  budowlanego,  na ustalonych  warunkach oraz z  należytą starannością. Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia ma obowiązek uwzględniania wszystkich elementów dokumentacji technicznej oraz wszystkich uwarunkowań istniejącej infrastruktury.

  2. Rozpoczęcie robót w terminie nie późniejszym niż 7 dni od dnia podpisania umowy .

  3. Zabezpieczenie mienia Zamawiającego znajdującego się w modernizowanych pomieszczeniach.

  4. Zapewnienie właściwego oznakowania i właściwego zabezpieczenia budowy.

  5. Utrzymywanie porządku na terenie remontu oraz usuwanie na własny koszt zbędnych  materiałów, odpadów i śmieci.

  6.  Ponoszenie odpowiedzialności finansowej za szkody wyrządzone przez Wykonawcę właścicielom lub użytkownikom  posesji sąsiadujących z terenem budowy.

  7. Dbałość o środowisko naturalne, w tym, aby odpady, emisje i zanieczyszczenia z terenu budowy, a w szczególności ścieki, pyły, wyziewy i hałas były możliwie najmniejsze, nie przekraczały dopuszczalnych prawem norm i nie stanowiły zagrożenia dla środowiska naturalnego.

  8. Uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót.

  9. Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej:
    protokoły odbioru robót zanikowych, protokoły badań i sprawdzeń oraz atesty i certyfikaty dotyczące użytych materiałów.

  10. Ponoszenie wszelkich kosztów związanych z wypełnieniem przez Wykonawcę obowiązków wynikających z niniejszej umowy.

  11. W przypadku powierzenia wykonania części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca będzie pełnił funkcję koordynatora Podwykonawców podczas wykonywania robót i usuwania  ewentualnych wad. Wykonawca odpowiada za działania lub uchybienia Podwykonawców.

  12. Od daty odbioru końcowego, Wykonawcę obciążają koszty usunięcia wad
    i naprawienia każdej szkody rzeczywistej powstałej w obiekcie, którego dotyczy przedmiot Umowy, i za którą ponosi odpowiedzialność na zasadach ogólnych a spowodowanej:

  1. wadą, która wynikła z wykonanych w ramach Umowy robót  i  tkwiła w obiekcie, którego dotyczy przedmiot Umowy na dzień zakończenia robót budowlanych służących realizacji przedmiotu Umowy;

  2. wypadkiem zaistniałym przed dniem odbioru końcowego, który nie był objęty ryzykiem Zamawiającego lub czynnościami Wykonawcy na terenie budowy po dniu odbioru końcowego.

 

Informacje ogólne

  1. Zamawiający informuje, iż przed rozpoczęciem prac nad opracowaniem oferty oraz określeniem jej ceny zaleca się, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną przyszłego terenu budowy w celu zapoznania się z warunkami realizacji robót, oraz ewentualnymi utrudnieniami i uwarunkowaniami logistycznymi mającymi wpływ na cenę oferty. Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu i wartości robót stanowią ryzyko wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.

  2. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt zabezpieczy teren robót na czas prowadzenia prac.

  3. Zamawiający informuje, iż przedmiary robót dołączone do opisu przedmiotu zamówienia stanowią jedynie materiał pomocniczy. W ofercie należy uwzględnić wszystkie koszty niezbędne do prawidłowego wykonania zadania wynikające z dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej a także ogólnie rozumianej sztuki budowlanej.

  4. Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w przedmiarze. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskich Norm. Wykonawca ma obowiązek posiadać i przedstawić, w stosunku do użytych materiałów i urządzeń, dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności, deklaracje techniczne producenta, świadectwa jakości).

  5. Zamawiający informuje, iż w przypadku, gdy w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca), Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót budowlanych w zgodzie z przepisami prawa budowlanego i odpowiednimi normami, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w/w dokumentacji oraz zostaną one wcześniej zaakceptowane przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość wykonania przedmiotu zamówienia z innymi materiałami i urządzeniami równoważnymi. Zamawiający informuje, że podane w dokumentacji projektowej, przedmiarze oraz  Specyfikacji Technicznej konkretne propozycje materiałów i urządzeń mają na celu wyłącznie określenie standardu wykonania lub przyjętego rozwiązania i mogą być zastąpione rozwiązaniami równoważnymi nie powodującymi zmiany ilości oraz jakości wyspecjalizowanych urządzeń i materiałów. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

  6. W sytuacji, gdy zaoferowane rozwiązania równoważne będą powodowały konieczność zmiany dokumentacji projektowej, Wykonawca, którego oferta będzie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie przed rozpoczęciem wykonania przedmiotu zamówienia, na własny koszt, do dokonania zmiany (za zgoda Zamawiającego) tej dokumentacji, niniejsze nie może wpłynąć na termin realizacji zamówienia.

 

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

 

  1. Termin wykonania zamówienia.

 

Wykonawca wykona przedmiot zamówienia w terminie do dnia 20 stycznia 2019 r.

 

  1. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w realizacji zamówień o charakterze podobnym co do przedmiotu niniejszego zamówienia.

Zamawiający oceni spełnienie powyższego warunku na zasadzie spełnia/nie spełnia
w oparciu o złożone przez wykonawcę oświadczenie – wykazu wykonanych robót.

 

  1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, wobec których brak jest podstaw wykluczenia

Z postępowania wykluczeni są wykonawcy osobowo lub kapitałowo powiązani z Zamawiającym. Powiązania osobowe i kapitałowe powodujące wykluczenie wykonawcy z postępowania wskazane zostały w art. 43a ust. 4 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. 2015, poz. 349 z późn. zm.), tj.:

- przez powiązania osobowe lub kapitałowe rozumie się wzajemne powiązania między podmiotem ubiegającym się o przyznanie pomocy lub pomocy technicznej lub beneficjentem, lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w ich imieniu, lub osobami wykonującymi w ich imieniu czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem postępowania w sprawie wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające na:

1) uczestniczeniu jako wspólnik w spółce cywilnej lub osobowej;

2) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji spółki kapitałowej;

3) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta lub pełnomocnika;

4) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa
w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli;

5) pozostawaniu z wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do bezstronności tych osób.

Na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania, należy złożyć wraz z ofertą oświadczenie o braku w/w powiązań.

 

  1. Przesłanki odrzucenia oferty.

Oferta podlegać będzie odrzuceniu w przypadku gdy:

  1. jej treść nie odpowiada treści zapytania ofertowego.

  2. została złożona przez podmiot:

  1. niespełniający warunków udziału w postępowaniu wskazanych w pkt. VI  niniejszego Zapytania ofertowego,

  2. powiązany osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym lub osobami, o których mowa w art. 43a ust. 4 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. 2015, poz. 349 z późn. zm.),

  1. Została złożona po terminie składania ofert określonym w pkt VII.

 

  1. Termin związania ofertą

 

Wykonawcy będą związani ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

  1. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert

 

  1. Oferty należy składać pocztą tradycyjną, kurierską lub osobiście w siedzibie Stowarzyszenia Polany 73, 33-380 Krynica-Zdrój do 10.12.2018 r. do godz. 15.00. Oferty złożone po tym terminie zostaną odrzucone. Decydujące znaczenie dla oceny zachowania powyższego terminu ma data i godzina wpływu oferty do Zamawiającego, a nie data jej złożenia, czy wysłania przesyłką pocztową lub kurierską.

  2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert za pomocą faxu lub e-mailem.

  3. Zamawiający nie przewiduje publicznego otwarcia ofert.

  4. Oferta składana jest w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

 

VIII. Opis sposobu obliczenia ceny oferty

  1. Cena oferty to cena brutto.

  2. Cena może być tylko jedna, nie dopuszcza się wariantowości cen.

  3. Cena podana w sposób określony w formularzu ofertowym powinna obejmować wszystkie koszty i składniki, jakie trzeba będzie zapłacić za przedmiot zamówienia. Cenę ryczałtową oferty należy wyliczyć na podstawie indywidualnej kalkulacji, uwzględniając wszelkie koszty niezbędne do wykonania zamówienia, w tym koszty gwarancyjne, podatki oraz rabaty, upusty itp., których Wykonawca zamierza udzielić. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania zakresu zamówienia nie może być podstawą do żądania zmiany zapłaty.

  4. Wykonawca określi w ofercie cenę całkowitą brutto dla przedmiotu zamówienia (obejmującą rzeczywistą stawkę podatku od towaru i usług VAT, stosowaną w obrocie gospodarczym dla danego przedmiotu zamówienia), cenę netto, podając ją w zapisie liczbowym.

  5. Zamawiający nie określa stawki podatku VAT, Wykonawca zobowiązany jest do jej określenia w formularzu ofertowym zgodnie z obowiązującymi przepisami. Określenie w ofercie ceny brutto z uwzględnieniem nieprawidłowej stawki podatku od towarów i usług stanowi błąd w obliczeniu ceny, co prowadzi do odrzucenia oferty.

  6. Cenę oferty należy podać w PLN. Cena musi być wyrażona w jednostkach nie mniejszych niż grosze (nie dopuszcza się podania jednostek w tysięcznych częściach złotego). Wykonawcy, którego walutą rozliczeniową jest inna niż PLN, zobowiązany jest przeliczyć walutę obcą, na podstawie średniego kursu NBP (Tabela A) na dzień ukazania się ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych.

  7. Zamawiający dopuszcza jedną płatność częściową na warunkach określonych w umowie.

 

  1. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty oraz wagi punktowe przypisane do kryteriów oceny oferty.

 

  1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zmawiający będzie się kierował wyłącznie następującymi kryteriami oceny ofert:

  1.  Cena oferty – znaczenie kryterium 100  pkt.

  1. Kryterium: Cena

Kryterium ceny będzie rozpatrywane na podstawie ceny całkowitej brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia. Ilość punktów w tym kryterium zostanie obliczona na podstawie niniejszego wzoru:

C = (Cn/Co) x 100 pkt

gdzie         Cn – cena brutto oferty najtańszej

Co - cena brutto oferty ocenianej

  1. Jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybiera (jeżeli jest to możliwe) ofertę z najniższą ceną.

  2. W celu obliczenia punktów, wyniki poszczególnych działań matematycznych będą zaokrąglane do dwóch miejsc po przecinku lub z większą dokładnością, jeśli przy zastosowaniu wymienionego zaokrąglenia nie występuje różnica w ilości przyznanych punktów.

  3. Ofertę należy złożyć w języku polskim, wszelkie rozliczenia będą w walucie polskiej.

  4. Najkorzystniejsza  oferta w odniesieniu do tego kryterium może uzyskać maksimum 100 pkt. Zamawiający udzieli Zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom przedstawionym w Zapytaniu ofertowym i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru. Zamawiający udzieli niniejszego zamówienia temu Wykonawcy, którego oferta otrzyma największą ilość punktów.

 

  1. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy:

 

1.    Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zostanie zaproszony do      podpisania umowy lub najpierw do negocjacji, jeśli przedstawiona w ofercie cena będzie         przekraczała wartość, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.

2.    Podpisanie umowy na realizację przedmiotu zamówienia nastąpi w siedzibie Zamawiającego w         sposób ustalony indywidualnie z Wykonawcą, który złoży ofertę najkorzystniejszą pod względem           kryteriów oceny ofert.

3.    Podpisanie umowy może nastąpić także w ten sposób, że Zamawiający prześle Wykonawcy wypełnioną umowę w odpowiedniej liczbie egzemplarzy, a Wykonawca odeśle podpisane        egzemplarze w możliwie najwcześniejszym terminie Zamawiającemu. Następnie Zamawiający    po podpisaniu umowy odeśle Wykonawcy należny mu egzemplarz umowy.

4.    Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy, Zamawiający     może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich          ponownej oceny.

 

  1. Warunki zmiany umowy

 

  1. Umowa zawarta z wybranym wykonawca może być zmieniona, jeżeli zmiana ta nie spowoduje zmniejszenia albo zwiększenia zakresu świadczenia.

  2. Zmiana umowy zawartej z wybranym wykonawcą powodująca zmniejszenie zakresu świadczenia jest dopuszczalna, jeżeli na skutek wystąpienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy do prawidłowego wykonania zadania wykonanie części prac objętych dotychczas tym zadaniem stało się zbędne.

  3. Zmiana umowy z wybranym wykonawcą powodująca zwiększenie zakresu świadczenia jest dopuszczalna, jeżeli do prawidłowego wykonania zadania jest niezbędne wykonanie dodatkowych prac nieobjętych dotychczas tym zadaniem, a konieczność ich wykonania powstała na skutek wystąpienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, przy czym wykonanie:

  1. tych prac jako nowego zadania spowodowałoby znaczne zwiększenie kosztów dla Zamawiającego lub:

  2. danego zadania jest uzależnione od wykonania tych prac albo bez wykonania tych prac nie jest możliwe wykonanie danego zadani w całości.

  1. Dopuszcza się możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, mających na celu prawidłową realizację przedmiotu zamówienia, w następujących przypadkach:

  1. gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy – w zakresie objętym zmianą, w szczególności w zakresie zmiany stawki podatku VAT;

  2. w sytuacji, gdy materiały budowlane lub urządzenia określone w ofercie, a następnie
    w umowie, przestały być produkowane i są niedostępne, co będzie potwierdzone stosownym dokumentem, Wykonawca może zaproponować inny materiał lub urządzenia o parametrach nie gorszych od podanych w ofercie,  za cenę określoną w ofercie i umowie;

  3. gdy zmiany będą korzystne dla Zamawiającego i będą leżały w interesie publicznym;

  4. dopuszcza się poprawę omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy;

  5. gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych lub zaleceń Instytucji, która przyznała środki na sfinansowanie umowy;

  6. dopuszcza się zmianę Podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca realizuje przedmiot umowy na innego po uprzedniej akceptacji Zamawiającego,

  7. dopuszcza się rezygnację z Podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca realizuje przedmiot umowy

  8. zmiany treści umowy poprzez aktualizację rozwiązań projektowych z uwagi na postęp technologiczny, zmian obowiązujących przepisów, warunków uniemożliwiających prowadzenie robót, bezpieczeństwa pracy, a także zmian wynikających z innych nieprzewidywalnych istotnych okoliczności, zmian rozwiązań technologicznych wykonania robót wyszczególnionych w dokumentacji przetargowej polegających na zmianie sposobu wykonania robót, których wprowadzenie będzie korzystne dla Zamawiającego; Wykonawca musi uzyskać zgodę Zamawiającego na zastosowanie innych rozwiązań;

  9. rezygnacji z wykonania pewnych robót przewidzianych w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdy wykonanie tych robót będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania przedmiotu umowy – tzw. roboty zaniechane, wówczas zmianie ulega również wynagrodzenie wykonawcy,

  10. innych warunków umowy, jeżeli w chwili jej zawarcia nieznane były fakty mające na nie wpływ, przy jednoczesnym założeniu, że zakres spowoduje następstwa korzystne dla  Zamawiającego;

  11. konieczność zrealizowania robót przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych niż wskazane w projekcie budowlanym w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub ich wadliwym wykonaniem – zmiany te nie mogą powodować zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy;

  12. Zamawiający może zmniejszyć zakres zadania - w przypadku wystąpienia konieczności zmniejszenia zakresu robót rozliczenie zadania nastąpi w oparciu o stawki określone w ofercie Wykonawcy oraz ilości robót faktycznie wykonanych

  13. dopuszcza się zmianę terminu wykonania umowy w przypadkach:

- działania siły wyższej, klęski żywiołowej – termin wykonania przedmiotu umowy może wówczas zostać przedłużony o czas trwania okoliczności;

- wystąpienia intensywnych lub długotrwałych opadów deszczu, śniegu, niskich temperatur albo innych zjawisk/warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy – termin wykonania przedmiotu umowy może wówczas zostać przedłużony o czas trwania tych okoliczności;

- wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy (przy zachowaniu przez niego należytej staranności), skutkujących niemożliwością dotrzymania terminu zakończenia przedmiotu umowy,

- udokumentowania niezależnej od Zamawiającego i Wykonawcy przewlekłości postępowania o uzyskanie od instytucji i urzędów dokumentów (np. pozwoleń, decyzji, uzgodnień) niezbędnych do realizacji umowy – termin wykonania przedmiotu umowy może wówczas zostać przedłużony o czas trwania okoliczności;

- konieczności dokonania zmiany w dokumentacji projektowej, w tym wstąpienia istotnego błędu w dokumentacji projektowej – termin umowny może zostać wydłużony o czas niezbędny na usunięcie wad w projekcie lub dokonania zmian w dokumentacji projektowej;

- konieczności wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej w skutek braku możliwości realizacji robót zgodnie z projektem;

- wystąpienia konieczności wykonania prac zamiennych, dodatkowych lub zaniechanych mających wpływ na prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy– termin wykonania przedmiotu umowy może wówczas zostać przedłużony o czas trwania okoliczności;

- wystąpienia przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego – termin wykonania przedmiotu umowy może wówczas zostać przedłużony o czas trwania tych okoliczności;

- powstania rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć lub sformułowań użytych w Umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana treść umowy będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności lub niejasności i doprecyzowanie Umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony;

- w sytuacji, o której mowa w pkt 12).

14) Zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.

18) Warunkiem wprowadzenia zmian do umowy jest zgoda obu stron umowy.

 

XXIII. Wzory oświadczeń i dokumentów:

1. Załącznik nr 1– formularz ofertowy,

2. Załącznik nr 2 – oświadczenie o braku powiązań

3. Załączniki  – przedmiary robót

perły.png
euro.png
jwhdeuwheuih.png
hyugyutg.png
bottom of page